שימושי הקנבס – תמונות, מפרשים ויריעות לאוהלים:


הקנבס הוא אחד הבדים המוכרים לנו ביותר כיום, כאשר הוא משמש למגוון דברים, שהנפוץ שבהם הוא לצורך הדפסת תמונות.

בד הקנבס במקור, נארג מחוטים של צמח הקנאביס, אך כיום חוטי הקנבס משולבים ביחד עם חוטי כותנה. כאשר חוטי הקנביס והכותנה נארגים יחדיו באריגה גסה וייחודית מאוד, אשר מעניקה לקנבס את המאפיין הבולט שלו – עמידות וחוזק. ההבדל המרכזי (ואולי אפילו היחיד) בין בדי הקנבס השונים הוא במשקל שלהם, כאשר ככל שהקנבס כבד יותר כך הוא נחשב לאיכותי יותר וזאת בגלל שהמשקל הרב נגרם מאריגה צפופה יותר. העמידות של הקנבס, כמו גם קשיחותו, הן שהעניקו לו את הפופולריות הרבה ואת השימושים הנרחבים בו. להלן הבולטים שבהם:

הדפסת תמונות על קנבס

זה כבר לא חדש לאף אחד, שנוהגים כיום להדפיס על קנבס תמונות. הקנבס קשיח, איכותי ויפה כמו זכוכית ומסגרת, אך גם זול באופן יחסי להם. מקובל כיום להדפיס על קנבס תמונות מגוונות מכל הסוגים: בר / בת –מצווה, תמונות משפחתיות, ברכות, קולאז'ים למתנות, תמונות נוף למסגור בסלון, ועוד מגוון הדפסות. מבחינת אופנה, הפך כבר הקנבס ליותר פופולרי וטרנדי מאשר מסגור התמונה בתוך זכוכית ומסגרת, מה שנחשב כיום לדבר מיושן ולא מודרני.

ייצור מפרשים מקנבס

אי שם בשנות ה-20 של המאה הקודמת, גילו את בד הקנבס באופן המוני והוא החל לשרת נאמנה מגוון בתי עסק ומפעלים, כאשר השימוש הקדום ביותר שלו (לפי העדויות הכי מוקדמות שנמצאו) הוא לצרכי מפרשים ומגוון שימושים שונים בסירות. חוזקו של הבד אפשר לו להוות מפרש יציב וחסין מפני רוחות אך יחד עם זאת גם גמיש וניתן לשינוי.

ייצור יריעות לאוהלים

כשהתחיל לפני כמה עשורים טרנד הקמפינג בארצות-הברית ומשם סחף את כל העולם המערבי, נהנו בדי הקנבס מרגעי תהילה גדולים מאוד. האוהלים הראשונים בעצם מספר יריעות קנבס על מוטות שיצרו צורת משולש על הקרקע. גם כאן, בדומה למפרשים, העמידות שלהם מרוחות ורטיבות (יחסית לשאר הבדים שהיו בשימוש אז, שהיו מהסופגים ברובם) היא זאת שהקנתה להם את ביקוש לשימוש זה. 15 דקות התהילה נגמרו, כאשר במשך השנים הומצאו בדי פלסטיק הטובים גם הם לבניית אוהלים.

ציור על קנבס

רבים מן האומנים המובילים בוחרים לצייר על בד הקנבס. הבד מאפשר להם ליצור טקסטורה של צבעים ומצליחה לתפוס את הצבע באופן הטוב ביותר. בנוסף את הקנבס ניתן גם למסגר בתוך מסגרת זכוכית או למתוח את הבד על מסגרת עץ שיהיה ניתן לראות יותר בבירור ולא השתקפות של אור את היצירה. בנוסף ניתן לצייר על הקנבס עם צבעי מים, דבר לא ניתן לבצע על נייר מכיוון שיהרס מהמים אך הקנבס שומר על צורתו.

 

מקווים שנהנתם מהכתבה מוזמנים להמשיך ולקרוא עוד כתבות מעולות ומעניינות באתר שלנו.

שימושי הקנבס – תמונות, מפרשים ויריעות לאוהלים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

log in

reset password

Back to
log in