פילאטיס


פילאטיס

קיימות שיטות אימון שונות, ואחת הנפוצות ביותר כיום היא פילאטיס, שפותחה רק לפני כ-90 שנה אך כובשת את העולם. אז אם אתם מחפשים פילאטיס בתל אביב הגעתם למקום הנכון.

 

מה זה פילאטיס?

פילאטיס היא טכניקה לאימון גופני שמטרתה לשפר את היציבה של הגוף ואת התפקוד היומיומי שלו. העיקרון של השיטה הוא לאמן את הגוף כך שיבצע את המטלות הרגילות במינימום שחיקה ומאמץ. כדי לאפשר זאת, פותחו שורה של תרגילים המפעילים את השרירים והמפרקים השונים בגוף במטרה להרגיל את הגוף להשתמש בשרירים הנכונים בכל פעולה.

כלי אימון
נראה כמו משחק ילדים? אז זהו שלא

כאשר אתם מתנהלים בחיי היומיום אתם לא זזים בצורה נכונה, ומבצעים תנועות שונות שעלולות לפגוע בגופכם. כך למשל, תנועות בלתי יעילות של הגוף מייצרות לחץ על המפרקים ופוגעות בתפקוד היומיומי. אימוני פילאטיס ירגילו את הגוף שלכם לתנועות נכונות כך שתמנעו מפגיעות נוספות בעתיד, והנזק של הפגיעות הקיימות ימוזער.

 

מי המציא את הפילאטיס?

ממציא השיטה הוא ג'וזף פילאטיס, שהיגר מגרמניה לארצות הברית בשנת 1926 והקים שם סטודיו ללימוד השיטה. במקור שיטתו הייתה מיועדת לאנשים בעלי מוגבלות בתנועה, אך מהר מאוד היא אומצה דווקא על ידי רקדנים. בהמשך השיטה הפכה לנפוצה גם בציבור הרחב, וכיום אימוני פילאטיס נפוצים מאוד.

 

השיטה כוללת תרגילים שונים בעלי עיקרון דומה. הם מבוצעים במספר חזרות קטן, על מנת לאפשר ריכוז בכל חזרה על התרגיל וכדי לא להתיש את השריר בחזרות מרובות. התרגיל ידרוש ייצוב של אזור מסוים בגוף ותנועה אחידה ומאוזנת של החלקים האחרים. שמירה על יציבות של חלק מהשרירים תאתגר את השרירים להתרכז בנקודה אחת, ואילו הדרישה לתנועה אחידה תפעיל שרירים נוספים מלבד אלה שפועלים בכל פעולה.

 

איפה מתאמנים?

תרגול פילאטיס אפשר לעשות באופן עצמאי בבית, עם קבוצה בחדר כושר או בכל מקום אחר. ההמלצה היא להתחיל להתאמן עם מדריך כדי לקבל כלים ותרגילים לדוגמה. בנוסף, אימונים במסגרת קבוצתית יוצרים מסגרת מחייבת, כך שאכן תקיימו את האימונים. אימונים במסגרת קבוצה גם לא יאפשרו לכם לזייף ולהחליק את התרגיל, כך האימון יהיה אפקטיבי יותר, נסו ליצור קשר עם מועדון כושר תל אביב על מנת לקבל פרטים ומחירים עבור אימונים וכך תגיעו להחלטה נבונה .

פילאטיס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

log in

reset password

Back to
log in